Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tak tohle vidím na další virtuální přípitek, které má v oblibě Eva M. :

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=279742

Odpověď jak si ochránit "označení" podnikatele dala Eva M. hned v první odpovědi.

Pokud se týká umístění dodatku či dalšího označení před či za jménem podnikatele nezapsaného do OR předkládám právní argumenty:

1) Podle Ústavy Čl. 2/4 Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Neznám předpis, který by ukládal podnikateli umístit dodatek nebo další označení výslovně ZA jméno a příjmení.

2) Podle § 8/2 ObchZ může podnikatel užívat U (nikoliv ZA nebo PŘED) svého jména a příjmení dodatek nebo další označení. I když z jazykového hlediska připouštím, že dodatek je spíš ZA něčím, tak umístění DALŠÍHO OZNAČENÍ je zcela podle vůle podnikatele.

3) Judikatura NSS: 7 Afs 160/2004-53: "Odlišující dodatek nebo další označení může používat, ale též nemusí. V žádném případě však není chybou, je-li jinými subjekty označen bez odlišujícího dodatku. Skutečnost, že v platebním výměru nebyl u jména stěžovatele uveden odlišující dodatek „P.“ tedy nezpůsobuje nepřesnost jeho označení jako příjemce rozhodnutí, a proto Nejvyšší správní soud neshledal tuto námitku důvodnou."

Pokud NSS vůbec nevadí neuvedení dodatku asi mu též nebude vadit jeho umístění před jménem a příjmením.

Hezký den! Pavel 13.1.2007

*************************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář