Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bohužel zmizely příspěvky, na které jsem chtěla dát odkazy, tak jen stručně:

1. 1234 rozvíjí geniální účelovou teorii, jak se z jednoho PC připojuje celá kancelář, celý úřad, celá rodina:

"nedejbože, když má k jednomu PC přístup více lidí. to pak můžete psát vy, děti, manžel, a stejně pro ni budete pořád hrošík, 5678 apod.:-) 1234  16.12.2006"

2. Omlouvám se pípě za unáhlený odsudek a nabízím jí, aby mi napsala.

3. Vladimír 2 připisuje za můj příspěvek svůj obvyklý rébus: "V kostce?"

******************************************************************

Tak tedy v kostce: tvrdit, že z jedné IP adresy (i bez posledního trojčíslí) se připojuje víc stejně blbých individuí můžete tak leda.....(zatím mě nic nenapadá)

Přesto mírumilovný vstřícný člověk může předstírat, že tomu věří.

Vždyť snad o nic nejde, ne?

******************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

IP adresy

(Jana F., 18. 12. 2006 0:04)

Ještě mě přece jen vrtá v hlavě pár otázek. Pokud je to tak, že IP bez posledního trojčíslí nevypovídá skoro o ničem a naopak může jen mást a nevinného člověka uvést v podezření, nebylo by lepší uvést IP celou? To se nedělá proč - kvůli možnému zjištění lokality a totožnosti, nebo se to nesmí? A bez posledního trojčíslí se to smí?
Ptám se proto, že jako laikovi je mi šumafuk zveřejnění celé mé IP, zvlášť kdyby mi hrozilo nebezpečí záměny s nějakou jinou, bůhvíjakou, identitou :-)

Totožnost

(Jana F., 17. 12. 2006 19:57)

Na tohle téma nemám, a to nejen po odborné stránce.
1. nemám dostatek razance, abych dokazovala, že určitý osobní styl ve spojení s částí IP a s tématem příspěvku je nezaměnitelný s pravděpodobností, která se téměř rovná jistotě.
2. nemám ujasněné, jestli je to správné a potřebné vůbec tvrdit a dokazovat.
3. stačí mi, co si o tom myslím sama.

přístupy

(graver, 17. 12. 2006 18:31)

Veřit (nikoliv jen přestírat) tomu klidně může i tak nemírumilovný a nevstřícný člověk, jako graver. Ono je to totiž pravda (samozřejmě čistě technicky - nemám v úmyslu hodnotit, jestli všichni, kdo se připojí z jedné adresy, jsou blbci nebo ne). Např. já tohle teď píšu z adresy , což je brněnská větev NAT Karnevalu (http://www.ripe.net/fcgi-bin/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=89.102.9.1) - z této adresy (bez posledního trojčíslí) vám může napsat pěkných pár tisíc lidí - blbých nebo chytrých. I v případě, že nejde o neveřejnou, dynamicky přidělenou IP, ale o vlastní IP nějakého subjektu, je možné, že se může jednat o víc lidí. Např. pokud by šlo o účetní firmu, FÚ apod., bude to dost typické.
Takže kvalita úsudku, zda se různé nicky, píšící z jedné IP (ať už bez posledního trojčíslí nebo s ním), týkají jedné osoby, je přímo úměrná tomu, jaký subjekt tato IP popisuje.