Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tohle je tak hezky napsáno, že sem kopíruju celé:

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=277515

Podle pracovníků FO, ZP, SZ, inspektorátu práce, Prac. úřadu, Hygienických předpisů (OOP, nápoje), atd. máme umět všechno. O jednom Fú tady v okolí se říkalo, že tam se soutěží, kdo uplatní vyšší doměrky a penále.
Vážený nebo vážená. ať chcete nebo nechcete, uplatňovat moc nad lidmi máme do jisté míry v genech. Jakmile profese člověku dovolí, aby ji uplatňoval, tento rys se dále rozvíjí a někdy ad absurdum. Jestli nevěřite, přečtěte si tady článek Stanfordský vězeňský experiment. Sami experimentátoři si s hrůzou uvědomili, že těm, co lidi týrali, začali v duchu fandit. A jestli si myslíte, že tento příklad stavět vedle znalosti předpisů je spíš drzost, pak si to nemyslete. Účetní žije v trvalém stresu, zejména v důsledku daňových zákonů. Např. o ZSDP jsem také četl názor, že je to zločinecký zákon. Pracovníci těchto institucí zpravidla jednají s vědomím, že jsou nepostižitelní, zejména u malých firem, kde jsou si jisti, že se firma soudit nebude. Např. bych rád znal pár případů, kdy státním úředníkům byla předepsána náhrada škody. Každý pracovník FO vám na dotaz řekne, že výklad může provést jen soud. Máte-li zájem, dejte sem email, vysvětlíím vám, kdy na překroucení zákona (byla tam chyba, ale to nemá se zněním nic společného), stačil dopis MF.
Jdu na terásku se ochladit. Neberte to osobně. xxl 9.1.2007

*****************************************************************

Sama jsem několikrát zažila, jak pracovnice zastrašují poplatníka a přitom prosazují svůj nesprávný názor. Při kontrolách, při různých jednáních, žádostech a podobně. Úřednice si opravdu vlastní omyl nepřipouštějí a vyloženě kalkulují s vyděšeností poplatníka, že, cituji jednu z nich, "bude vykulenej jak puk":

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=259301

*****************************************************************

Neznalost pracovnic finančních úřadů vysvětluje a obhajuje jedna z nich takto: Správce daně má vyhledat, vyměřit, vybrat, vyúčtovat, vymáhat nebo kontrolovat. Není od toho, aby věděl vše správně, to by musel vědět mnohem víc, než daňoví poradci. A to by pak asi těžko dělal na berňáku.

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=268371

*****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář