Jdi na obsah Jdi na menu
 

Píšu tohle raději samostatně a kdo chce porozumět, ať si přečte příspěvek "...a jiné pípy"

Samostatně také proto, že nedokážu posoudit, jestli je to strašná, nebo směšná představa, že by byla v diskuzi na BC zablokována nějaká IP adresa nějakého finančního úřadu v důsledku toho, že se její pracovnice v pracovní době projevovala v diskuzi na BC nepřijatelným způsobem.

Upřímně: já jí blokuji vždy navečer, to už nemůžu a blbě bych spala. To máte taky těžké, jen málokdy se mi stane, aby mi před spaním napsal někdo něco tak milého, jako včera večer Pavel, to se mi spalo hezky :-) Ale předevčírem mě po hlášce Vladimíra 2 " Nechtěla byste mě políbit ..." pronásledovala takřka hororová představa, kterou raději nepopisuji :-)

Akorát bych se potřebovala dozvědět, jestli opravdu pár hodin denně blokuji IP nějakého FÚ v Brně, abych nenarazila. Nevím, jestli se to vůbec smí?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re: blokování

(Jana F., 15. 12. 2006 13:21)

Tak tohle vzdávám, ani se mi to nesnažte nikdo vysvětlovat :-) Koukala jsem chvíli ve Vikipedii na to DNS, ale obávám se, že by to nešlo vyjádřit dvěma pochopitelnými větami, jako ta teorie relativity, a víc bych stejně nepochopila :-)

blokování

(graver, 15. 12. 2006 11:50)

Jo, to není špatný nápad - zablokovat prudičům záznam v DNS :-)))
Jinak předpokládám, že s tím blokováním to asi většině došlo. Jistě nikdo nebude blokovat providera - tohle se dá použít tam, kde je veřejná IP přímo na osobou, malou firmičku apod.

re: já taky vím :-)

(Jana F., 15. 12. 2006 11:21)

Evo M. mě je to jasné, co se týče vás, ale lekla jsem se, co by si mohli myslet ostatní. Člověk kolikrát něco napíše a vyzní to úplně jinak. Já jsem na takové trapasy a faux-pas mistr :-) Jsem vám proto vděčná za tu zmínku, alespoň jsem měla příležitost to vysvětlit.

Já taky vím :-)

(Eva M., 15. 12. 2006 10:18)

Jasně že to byla jen legrácka :-) Tohle si o vás fakt nemyslím :-))) Ale dost často slýchám dotazy pc laiků, že se až divím, na co se lidi ptají. Některé dotazy (bohužel myšlené vážně) jsou takové, jak by ti lidé posledních dvacet let prožili odříznutí od civilizace. Tak jsem to radši vysvětlila pro ty, kteří tápou. Zrovna včera na mě měla dotaz jedna krásná a chytrá holka pracující denně s počítačem. Potřebovala zprovoznit kabel na propojení mobilu a počítače a nešlo jí to. Zeptala jsem se jí, jestli už nainstalovala ovladače - a o na se mě zeptala, co je to ovladač :-)))

vím :-)

(Jana F., 15. 12. 2006 8:10)

Evo M. teď jsem se skoro až lekla, co si o mně myslíte :-))) Jsem sice v těchto věcech laik, ale tohle samozřejmě vím. Byla to jen taková legrácka, že by si někdo vůbec dovolil zablokovat přístup FÚ byť jen na své stránky :-)

Neblokujete

(Eva M., 15. 12. 2006 7:57)

Jano F., pokud blokujete nějakou IP adresu, tak blokace může být účinná jenom tam, kam sahají vaše pravomoci. Tj. můžete (asi) blokovat spojení / komunikaci mezi určitou IP adresou a Vámi/ Vaším serverem. Ale nemůžete tu IP adresu zablokovat jaksi obecně. Takže ta postižená IP adresa může klidně komunikovat s celým světem, akorát s vámi třeba dočasně ne. Takže se nebojte, nemůžete zablokovat žádné úřední kanály.

Blokaci IP adres na BC zase může nastavit pan Haken, ale zase se to týká jen komunikace té IP adresy a BC serveru. Rozumíme si?

re: rada

(Jana F., 14. 12. 2006 22:26)

Tak to beru jako vtip, předpokládám, že to tak také bylo myšleno :-)))
Ale domyšleno do důsledků - tohle opravdu ne, představte si, že by mohli mít nepříjemnosti lidé, kteří s tím nemají nic společného.

rada

(xxx, 14. 12. 2006 22:01)

Poradím vám: rozešlete finančákům v Brně omluvný dopis, kde to zablokování vysvětlete tím, že se jejich údajná pracovnice projevuje na vašich stránkách tak a tak .-)