Jdi na obsah Jdi na menu
 

Když jsem četla to dnešní napadání takzvané "pípy" (všichni víme, kdo to je), neudržela jsem se a napsala tady k tomu pěkně od plic, co si myslím - pak jsem to prozatím skryla. A moc obdivuji, Evo M. jak jste to dokázala ustát a dokonce tak smířlivě reagovat. Kéž bych to také tak dokázala :-) Kéž bych dokázala být takhle silná, velkorysá a nad věcí... 

Moc prosím, nenechte se otrávit!!!

A k vašim pravidlům:

http://www.volny.cz/eva-m/nez_se_zeptate.htm

Moc se mi líbí, jsou jedna z nejlepších, co jsem na netu našla, když jsem se pokoušela něco podobného také napsat. Jsou přehledná, obsažná a šitá na míru přesně na podmínky diskuze na BC.

Možná malá připomínka: s tou stručností má 1234 částečně pravdu, ale byla by škoda něco z toho vynechávat. Možná by se to dalo vyřešit tím, že názvy kapitol by byly rozšířené na trochu obsažnější hesla. Pak by stačilo přelétnout po těch heslech a v podstatě by bylo jasné (tedy více jasné), o co jde a člověk by se zastavil jen u toho, co by ho zajímalo. Ale to je jen můj názor, tak to prosím berte :-)

A ještě jednou napíšu: nenechte se otrávit, Evo M. :-) Je to skvělé, když se najde člověk, který se aktivně snaží zlepšit podmínky komunikace nebo cokoliv jiného v nějakém společenství. Věřím, že naprostá většina lidí to oceňuje, jen prostě mlčí. A jeden nebo dva takové případy pro psychologa, jako je opravdu ta "pípa" vás doufám neodradí :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sraz :-)

(Jana F., 11. 12. 2006 16:03)

Evo M. vy víte, že tohle je můj dávný sen, sejít se s lidmi z této diskuze. Ale vítáni by byli všichni, možná bychom byli překvapeni, jací opravdu jsme :-) Možná to jednou vyjde, doufám.

Posedíme u sklenky...

(Eva M., 11. 12. 2006 12:43)

Jano F., ač se osobně neznáme, tak věřím, že bychom se rozhodně nehádaly, proč taky :-) Spíš bych to viděla tak, že posedíme u sklínky dobrého vínečka a můžeme se přátelsky škorpit leda tak o to, jestli je lepší růžové, bílé či červené a z jakých sklepů :-)) A kdybych mohla, tak bych k tomu potlachu přizvala i další prima lidi, určitě BDM, Jiřku, Zdenu, Zuzika, Aňu, LeuX, Vlaďku a řadu dalších :-)) Hmmm, že bychom uspořádali historicky první sraz BC? Ale až po daních, že :-)))

re: Je mi líto zatrpklých lidí

(Jana F., 11. 12. 2006 12:29)

Evo M. já děkuji za krásná a moudrá slova, mám moc velkou radost, když se něco takového objeví na mých stránkách a jsem na to patřičně pyšná :-) Vyjádřila jste to moc hezky. Není k tomu co dodat.
Jen malá osobní poznámečka: vážím si právě toho, že ač máme na něco jiné názory a jsme každá jiná, nevyvolává to mezi námi žádné nepřátelství. Věřím, že i případný názorový konflikt ustojíme a nevjedeme si do vlasů :-) (Berte prosím jako žert, však mě znáte :-))

Je mi líto zatrpklých lidí

(Eva M., 11. 12. 2006 11:53)

Víte Jani, mně je opravdu líto lidí, kteří dští svou zlobu anonymně - ať už na internetu nebo anonymními dopisy nebo jinak. Takoví lidé musejí mít moc smutný a těžký život. Mají v sobě hodně zloby, vzteku, závisti, komplexů - s tím se jim musí dost špatně žít.

Takovým jedincům dělá dobře, když můžou někoho urazit, zranit, ponížit. Možná se jim uleví, představujou si, jak někomu ublížili. Na chvíli z toho mají škodolibou radost a tohle divné potěšení aspoň na čas přehluší bolest jejich vlastní duše.

Leckdo z takových lidí zažil nějaké velké trápení, týrání, ponižování, odmítnutí... ale neumějí se s tím vyrovnat. Navenek třeba žijou celkem normálně, ale když mají pocit, že je nikdo nevidí, dokážou dělat ošklivé věci. Ti lidé jsou uvěznění ve svých negacích a nejsou schopni se z toho osvobodit.

Nezlobím se na ně, proč taky? Jsou to chudáci, mají těžký život (byť částečně i vlastní vinou) a mně jich je opravdu líto. Nechci se s nimi hádat, to nemá cenu. Znáte to - kdo se hrabe ve špíně, tak na něm taky něco ulpí. A to já nechci.

Raději se raduju z toho, že jsme živí a zdraví, že venku svítí sluníčko, že máme co jíst a pít, že mi vykvetl vánoční kaktus, že budou Vánoce, že mi dnes děti řekly hezké věci, že jsme prožili hezký víkend, že mi tu voní dobré kafe...

Jindy se raduju z rozkvetlých kytiček, z krásných jemných vloček, z kapek deště, který dává přírodě pít, z fungujícího auta, z příjemného pozdravu sousedky, z úsměvu dítěte, které vidím v autobusu, z barevných listů, z hezkého kalendáře na stěně,....

Vždyť je tolik krásných věcí, z nichž se můžu radovat a za které můžu být vděčná, jen si jich všimnout! Tak proč bych se trápila nebo rozčilovala :-)

Děkuju za milá slovíčka

(Eva M., 11. 12. 2006 11:10)

Milá Jano F., děkuju za milá slovíčka! Udělala jste mi radost :-) Nebojte se, otrávit se nenechám, vždyť o nic nejde. Pokud mě to přestane bavit, napíšu panu Hakenovi, že už nechci být moderátorem a bude to. Lidi jako "pípa" mě nemůžou rozházet. Podle mého názoru je to někdo ze stálejších návštěvníků BC, který zbaběle mění identity. Výpady z internetové anonymity mají nulovou hodnotu, anonymně plivat jed umí každej zbabělec - a takoví lidé mě nemůžou rozházet. Vážím si lidí, kteří svou identitu nemění, i když třeba pod svým nickem upadli v nemilost. Velice si vážím toho, že ačkoliv zrovna Váš nick "Jana F." vyvovává někdy až hysterické reakce, že se neskrýváte a neměníte svou identitu, jste dohledatelná na internetu a stojíte si za svými názory. Aby bylo jasno - nemusím souhlasit s Vašimi názory (a taky úplně se vším nesouhlasím), ale vážím si Vás právě pro to, že se zbaběle neskrýváte.

Ještě k těm pravidlům - je to jen návrh, vůbec na něm netrvám. Vytvořila jsem ho proto, že na BC něco takového citelně chybí. Je jen na panu Hakenovi, jestli to přejme beze změn nebo to sepíše lépe nebo to nechá být úplně. Vím, že by to asi mělo být stručnější, ale jsem ukecaná (jak ostatně vidíte i z tohoto příspěvku :-)) a stručněji se mi to nepovedlo. Pokud ten návrh pravidel přispěje k nějaké změně, budu ráda. A pokud ne, nic se neděje, já na to nijak nelpím :-)) Mějte se pěkně a ještě jednou děkuju.