Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ani netušíme, že nás může v bezpečí našeho domova nebo naší kanceláře potkat najednou ošklivý šok.

Otevřete poštu, těšíte se na přátelské pokecání - a čtete.... takový nenávistný, nepřátelský mail. Polije vás horko, stoupne vám tlak, rozbuší se vám srdce, případně se zvedne žaludek, já se i rozbrečím. Pěkně to s vámi zamává. Myslím, že to působí na každého, i na gravera. Ten se zřejmě ovšem nerozpláče :-)

První nenávistný mail jsem dostala asi před rokem a půl od Jaši.

Naprostou favoritkou je ale v mém případě 1234.

O Pípě nevím, zdá se mi, že je taková zvláštní a nemá potřebu se takhle před někým odhalovat a vůbec s někým si psát.

Vladimír 2 mi soukromě žádné takové maily zatím nikdy neposlal, proto mu stále neupírám určité lidské kvality. Je možné mít respekt k člověku, který se sice na veřejnosti projevuje ostře a urážlivě, ale v soukromí si zachovává kultivovanost.

Co si ale myslet o člověku, který vám po názorovém střetnutí v diskuzi napíše, že jste ožralá svině?

Co si myslet o člověku, který si počká, až budete mít narozeniny a pak vám pošle "blahopřejný" "otevřený dopis" na téma "jste hloupá, zlá semetrika"?

Někdo možná bude tento můj článek považovat za chybu a bude si myslet, že jsem neměla přiznávat, jak mě to rozhodilo. Ale mně vůbec nezáleží na pisatelích těch odporných mailů. Chtěla jsem napsat upřímně své zkušenosti, aby ti, které to někdy potká (a nikomu to nepřeju), byli víc připraveni, než jsem byla já.

Rudyard Kipling v knize Stopka a spol. moc hezky popisuje, jak si chlapci založili dobrovolný vojenský sbor, ale ne za účelem bojového výcviku, ale za účelem tréningu duševní rovnováhy. Věděli totiž dobře, jak člověka zdeptá, když stojí a poslouchá příval urážek a nadávek nadřízeného. Tak tohle trénovali :-)

To je jen taková poznámka pro zajímavost.  Ale raději stejně netrénujte vlastní urážení jiných a přijímání urážek od nich :-) Zase tolik takových lidí v životě nepotkáte.

***************************************************************

Pípa...

No vida, pípu jsem odhadla správně, ta takové maily nepíše:

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=271603

ještě jednou: graver@centrum.cz. Pokecáme... graver 16.12.2006
Ale já nechci s nikým kecat. Chci pouze vědět proč se moje dotazy mazaly , když byly k věci, ve slušném tonu ani jeden prohřešek proti slušnému chování, ani zmínka mimo diskuzi: jako že jím čokoládu, peču cukroví či pěstuji kytičky.
proč byly řešeny moje příspěvky, které z mé strany nikdy nebyly na této diskuzi prezentovány a dokonce byla řešena moje adresa?
Jestli nechcete odpovědět, tak to napište zde pípa 16.12.2006

Takže zlé maily nepíšete, akorát mezi námi, pípo, holka nešťastná, té zášti vyléváte na BC dost a jestli to nepřiznáte sama sobě, tak je to s vámi špatné. Také už nevím, co se zrovna vám mazalo, ale přiznejte si, co ráda děláte: když se vám někdo znelíbí, protože si dovolil mít jiný názor nebo bůh ví proč, tak prostě připisujete za jeho příspěvky nějaké zlomyslnosti. Zažilo to už pár lidí, bdm, Eva M. (připsat za její příspěvek "Co je na tom zajímavého" je zlomyslnost, to není dotaz, při kterém jde o odpověď.) S Irenou jste se nepohodla jako Helenka a pak jste za její příspěvky lepila hlášky jako : "Irena poradí". Také pouhopouhá zlomyslnost. Nemusí v tom být neslušná slova. Dále do minulosti snad ani nepůjdeme...

(Mimochodem, jak to myslíte, pípo, s tím, že když graver nechce odpovědět, tak ať to napíše zde? Já mám takový pocit, že když někdo nechce odpovědět, tak to nenapíše nikam...., ne?)

*****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re: jinak nic ve zlém...

(Jana F., 17. 12. 2006 12:40)

Zatím proti tomu neprotestovala. Asi to není správné, nebudu v tom pokračovat, taky by mi to nebylo milé, to uznávám. Zvolila si holt takové šikovné jméno :-)

jinak nic ve zlém...

(graver, 17. 12. 2006 10:04)

On se ten nick pípa stal jakýmsi zástupným symbolem. Myslím to obecně, tak prosím pípu, aby se nenaštvalo...

to je v pohodě,...

(graver, 17. 12. 2006 10:03)

... já vím, jak to pípa myslí. Nevěděl jsem jestli tu není nový/á, takže jsem proti svým zásadám ještě jednou nabíd ldialog. Na fóru už ne - tam pípovy (a jiných) nářky nikoho nezajímají a to, že někdo potřebuje ke svým výlevům publikum, ještě neznamená, že si na mně bude vynucovat nějakou konkrétní formu komunikace. Pípa dostalo nabídku na férový pokec, nepřijalo ji, má na to právo.
Jinak se mi líbí, jak někteří jedinci přece%nují vlastní význam natolik, že se domnívají, že zrovna na ně bude graver pořádat pogromy :-)))
Graver se rád baví - to je taky jeiný důvod, proč diskutuje s pípami o pípovinách (no offense)...