Jdi na obsah Jdi na menu
 

Po blažených dnech povalování u pohádek, popíjení s příbuznými a známými, přežírání se a tloustnutí nastává pro účetní šok v podobě ledna, kdy si mnohé z nás sáhnou až na dno svých sil.

DPH, silniční daň, mzdy, roční vyúčtování za zaměstnance, ozývají se klienti, co chodí jednou ročně, upgrade snad všeho, co mám na PC, konec AVG a k tomu nepřehledná smršť novinek v zákonech a předpisech podle hesla "odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil". Prozatím alespoň ignoruji daňová přiznání, na ty je čas do března.

Také já jsem byla dnes konečně vytržená ze svého vegetování a uvržená do kruté reality. Abych přežila, pokusila jsem se zformulovat si pár zásad, které zde veřejně vyhlašuji v naději, že je pak snad budu dodržovat:

******************************************************************

1. Nepropadat panice a nesnažit se o hlubší studium zákonů - prosím vás na co :-) To, co už neplatí, jsem taky vzorně neuměla. Představte si, jak by mi to bylo dvojnásob líto, že už mi jsou ty znalosti k ničemu. Prostě jak se v tom budu topit, tak se budu sápat jen po tom životně důležitém v daném okamžiku.

2. Smířit se s tím, že nejsem neomylná a nemusím všechno vědět a dělat perfektně. Psychologové pro to mají takový termín "neztotožňovat se se svou prací".

3. Nebudu vařit (ať si každý něco uloví).

4. Nebudu uklízet (kromě papírů, ty musím mít vzorné, jinak nedokážu pracovat).

5. Nebudu se dívat na TV.

6. Než zapnu PC povinně cvičit, totéž během práce.

7. Nepít alkohol (to nevím jistě).

8. Žádný sex (to nevím jistě).

9. Na BC se podívat nejvýš 3x denně.

10. Nic nepsat do diskuze, i kdyby to lákalo sebevíc - to se člověk chytne drápkem a už jede.

11. Sem nic nepsat. Toto je neodvolatelně můj poslední blábol v lednu a odtedˇ už jenom pracuju.

******************************************************************

P.S.: Když mě dneska přepadali klienti se stovkami dotazů, děkovala jsem NE Bohu, ale panu Hakenovi  za BC, a všem lidem co tam píší za to, že nejsem díky pročítání diskuze úplně mimo.

Neumím si představit, že bych tuhle práci vykonávala bez internetu a specielně bez této diskuze.

Tak vám všem přeju, milé kolegyně a milí kolegové, ať to co nejlíp zvládnete :-)

****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super !!!

(Zuzik, 27. 1. 2007 15:38)

To je zatím nejlepší, co jsem si tady přečetla. Já myslela, že bodový systém mám od 1.1 do 25.4. zavedený jenom já ! Jano, to nemá chybu a moc jsem se pobavila. Díky !

Plnění bodů :-)

(Jana F., 5. 1. 2007 13:08)

Tak to jsem si přečetla se zájmem, Jitko, jaké body plníte a jaké ne :-) Taky mi to dává zabrat...
Taky si vytvářím seznamy, co musím udělat. Vypadá to zoufale... A všude tolik lákadel, co odvádějí od práce, ach jo, třeba vytváření www, ZP a podobně :-)))

Děkuji za povzbuzení

(Jitka, 5. 1. 2007 0:06)

Anó to je ono.... dodání pocitu, že jsem ve stavu normálním je přesně to, co jsem potřebovala. Najednou cítím jak se uklidňuji :) A to mě docela vážně včera napadlo, že se nechám dobrovolně zavřít do blázince. Jediné řešení, aby se mě nikdo na nic neptal, nikdo nechtěl DP a podobné úkony. Už ten první den začal děsivě, zaměstnanci se v nějakém plátku dočetli, že se jim nebude proplácet lékař, zprávu rozšířili dále. Teprve potom se dožadovali ode mne vysvětlení, tak jsem rozdávala nařízení 590 a pak mi volali známí těch zaměstnanců a dokonce zaměstnavatelé a.... hrůza. Za celý den jsem neudělala nic. Další den nebyl o nic lepší než ten první, dělala jsem celý den seznam prací co je nutné mít hotovo v lednu(!)
Tak se budu ráda inspirovat Vaším návodem:) Hlavně ten bod jedna, poslední dva měsíce se snažím denně 2 hodiny věnovat studiu, ale za tu dobu mám dojem, že jsem na tom hůř než předtím, fakt, dnes nic nevím. Bod 2. bude asi nejtěžší, hmm. Bod 3. až 5. plním již dlouhodobě, zde rezervy nemám. Avšak bod 6.... v žádném případě. Sama sobě nelžu, tak vím, že to ne. No a dále ... to nejspíš vyplyne samo:)
Takže díky za inspiraci a dodání pozitivních pocitů o Vás i od EvyM.

re: Děkuju za pobavení :-))

(Jana F., 4. 1. 2007 14:41)

Evičko já děkuji vám, že mi sem píšete tak milé komentáře. Mám z toho pokaždé velkou radost, protože si tady přes stále vzrůstající návštěvnost připadám opuštěná, když nikdo nic nepíše.

Kdo je autorem toho rčení netuším, ale je to pěkné.

A máte pravdu - pocit, že je nás víc, dodává opravdu sílu :-)

Když jsme u těch rčení, tak ještě jedno: "Závěrku na vás, baby, abyste se přestaly hádat v diskuzi". Taky to není přesná citace, ale autor se už jistě raduje, jak na nás došlo :-) (vás do těch hádavých bab pochopitelně nezahrnuji, Evičko :-))

Děkuju za pobavení :-))

(Eva M., 4. 1. 2007 7:48)

Jani, tak tohle se vám povedlo! Děkuju za pobavení, hned mám lepší náladu :-)) Na mysli mi vytanulo rčení, že "když v tom jede hodně lidí, není to průser, ale normální stav". Myslím, že to vystihuje situaci mezi účetní veřejností a navozuje to (aspoň u mě) klamavý uklidňující pocit, že jsme na tom všichni tak nějak stejně :-))
PS: Nevíte, kdo to rčení řekl? Nevím, jestli jsem ho citovala přesně. Mám pocit, že to byl někdo z tzv. malých scén z doby předlistopadové, možná bratři Justové, ale jistá si nejsem.