Jdi na obsah Jdi na menu
 

Malé zamyšlení o tom, jak se dá totéž vyjádřit různým způsobem. Člověk se prostě stále učí.  Je to možná jen drobnost, ale díky za takové lekce :-)

Lekce 1

Dotaz:

>>OBEC MÁ WEBOVE STRÁNKY JSOU NANICH FIRMY KTERE V OBCI
>>SÍDLÍ MĚLI BY PLATIT ZA REKLAMU A NEBO NE.KOLIK ASI
>>STOJI OBEC WEBOVE STRANKY 

..................................................................................................................................

Moje neomalená odpověď:
 
Mě spíš připadá, že se tady projevila malá česká závist... Pro tazatele - ty stránky mohou být také úplně zdarma. Jana F.

....................................................................................................................................

A pro srovnání odpověď o úroveň výš :-):

Kolik stojí webové stránky Vám sdělí na obci.

Inzerující podnikatelé uhradí takovou částku, jaká je dohodnutá.

Inzerovat mohou i zadarmo, protože to může být pro obec výhodné, část jejich daní totiž dostavá obec přímo nebo přerozdělením podle zákona o rozpočtovém určení daní.

Obec Vám jistě umožní inzerovat za stejných podmínek jako ostatním podnikatelům.

Hezký večer

Pavel 28.11.2006

****************************************************************

Lekce 2

Předchozí příspěvek:

Přesně moje řeč. Na moje námitky, co až na to FÚ přijde, jim prý řekne, že tedy jako MYSLEL, že je to jejich přiznané penále za opožděnou platbu. Že mne tím postaví do role idiota je mu fuk, a že si je proti sobě poštve nechápe. Vůbec s ním není řeč, a právě protože nechci v tom účtování mít hokej, tak netuším, co s tím. A za jeho zády tam fakt volat nechci. Ale všem Vám děkuji za názory, alespoň jsem se utvrdila v tom, že je nesmysl, aby FÚ sám od sebe něco jen tak platil.
Krásný večer všem přeje nešťastná Petra.

...................................................................................................................................

Zase já:


Nebyla bych nešťastná, ale začala jsem být pořádně zvědavá, jak to opravdu je. Asi bych to nevydržela a na FÚ zavolala. Řekla bych třeba, že se paní na FÚ asi spletla v částce, že mi to vychází jinak a klidně bych předstírala, že v tom mám binec. Občas z nich člověk něco vytáhne i přes telefon, když jde o upřesnění plateb.
Bylo by od vás milé, Petro, kdybyste nám potom prozradila, jak to bylo :-) Ta teorie 1234 mi připadá až moc fantastická, to snad ani není možné, i když kdo ví :-) Jana F.
....................................................................................................................................

A jak to proti mně dokáže krásně vyjádřit Eva M., ach, jo:

Petro, je sice blbý dělat něco za zády klienta, ale aby se nestalo, že na to časem berňák přijde a klient to hodí na vás = na blbou účetní, která to určitě zvorala a ještě špatně zaúčtovala, ani si nevšimla a neupozornila ho... Abyste neměla ještě na krku nějaký trestní čin, nějaké spolupodílnictví, zkrácení daně či co - v těch paragrafech se moc nevyznám, ale jakožto jediná účetní byste prostě MĚLA vědět o každé koruně ve firmě. A berňáky mívají účty v pořádku. Takže bych na vašem místě vážně přemýšlela o tom, že na berňák zavolám nebo možná spíš dojdu osobně za referentkou a zeptám se jí na to. S lidmi z berňáků mám celkem dobré zkušenosti, dá se s nimi domluvit, když je na ně člověk slušný a příjemný, tak oplácejí tímtéž. Přišla bych se tam zeptat slušně, že "Prosím prosím, mně to nějak nevychází a jestli by mi mohli pomoct a vysvětlit, že mám na přiznání toto a oni vracejí toto, a co v té částce všechno je?" Je možné, že jste třeba fakt něco přehlédla nebo o něčem nevíte, prostě klient opomněl cosi sdělit. Pak si to vysvětlíte a bude vše OK. Anebo je to nějaká levota - a v tom bych teda nechtěla být namočená. Mám radši fér hru a vy asi taky, když se tady ptáte. Držím palce, ať to dopadne dobře - a dejte vědět, jak to vlastně bylo prosím. Bude to zkušenost pro nás všechny tady. Díky :-) Eva M. 27.11.2006

*****************************************************************

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nezmatkujte

(Jana F., 6. 12. 2006 18:46)

A neděste mě, nic se tady neztratilo.

?????????????????????????????????????

(11111111, 6. 12. 2006 18:32)

Jano, nepodceňovat se! (Pavel, 02. 12. 2006 23:48)Má odpověď byla taková jaká byla ze dvou důvodů:
------------------------------------------
Kampak se ta odpověď ztratila?
U pana Pavla nepředpokládám že by odpověď
obsahova sprostá slova i sprosté jednání jako u Lenky.
Jenom by to umožnilo posoudit, zda pan Pavel i zde dodržuje graverovo přikázání o používání pouze schválených sprostých slov.

Je to o dobrých příkladech :-)

(Jana F., 3. 12. 2006 12:08)

Moc děkuji za váš příspěvek, Pavle, jsem ráda, že jste navštívil mé stránky :-)
Není to o podceňování se, spíš o tom, jak jsem ráda, že se na fóru vyskytují lidé, od kterých se člověk může naučit nejen něco o účetnictví a daních. Eva M. se stala mým nedostižným vzorem už dávno, když jsem navštívila ty stránky, a pořád nacházím další a další skvělé lidi. Někdo to možná považuje za maličkost, ale kdoví, není-li to nakonec důležitější, než ty odborné problémy :-)

Jano, nepodceňovat se!

(Pavel, 2. 12. 2006 23:48)

Má odpověď byla taková jaká byla ze dvou důvodů:

1) píši pomaleji než myslím (napadlo mne něco podobného jako Janu)
2) maminka mne učila, že nemám mluvit sprostě

Když jsem vyloučil sprostá slova nebylo co psát a já musel napsat jinou odpověď. :-))

Hezký večer